Antalya Kalkan'da Romantik Balayı ve Gezi Rehberi

Antalya'nın Kalkan ve Kaş bölgelerinde romantik bir balayı tatili için kiralık villa, gezi rehberi ve yapılacaklar listesi için yazımızı okuyun!

Blog detail

Antalya Kalkan'da Romantik Balayı ve Gezi Rehberi kiralık yazlık 0
04Nis

Antalya Kalkan'da Romantik Balayı ve Gezi Rehberi

Kalkan ve Kaş bölgelerinde hem ekonomik hem de romantik bir balayı tatili için Kalkan balayı villası seçeneklerimiz ile unutulmaz bir balayı tatili sizi bekliyor!

Antalya şüphesiz ki tatil deyince akla gelen ilk şehirlerden biri. Kışın yorgunluğunu ve soğukluğunun yerini ılık ve güneşli havalara bırakmaya başlamasıyla; tatil planlarının da yapılmaya başlaması kaçınılmaz olur. Hele ki konu balayı tatili ise Kalkan Kaş bölgeleri tercih edilmesi gereken ilk tatil bölgeleri arasında yer alır.

Kalkan Kaş'da Romantik Balayı Tatili

Antalya'nın tatil için en çok tercih edilen Kalkan Kaş bölgesi, romantik balayı tatili için gözardı edilemeyecek kadar mükemmel bir seçenektir. Hatta Kaş balayı villası seçenekleri sayesinde değerli çiftler sanki kendi evlerindeymiş gibi özgür ve çok güzel bir tatil geçirebilmesi için balayı kiralık villa seçeneklerimizi incelemeyi unutmamalıdırlar.

Tabii ki seçeneğiniz Kalkan Kaş değil Antalya bölgesinin tamamı da olabilir, ancak Kalkan Kaş bölgesi Antalya'nın öncelikli olarak görülmesi gereken yerler arasında olduğunu unutmamalı ve balayı tatili rotanızı eklemelisiniz.

Antalya'da Gezilecek Yerler Rehberi

Kalkan Kaş'da tarihi dokulardan ve doğadan kopmadan hem denize girmek, hem müzeye gitmek hem de akşam yemeğinde müzik eşliğinde gün batımı izlemek isteyenler Kaş bölgesini tercih İçi Kıpır Kıpır Çiftler Macera arayışında bir balayı tatili isteyenler, Manavgat-Beşkonak bölgesinde rafting veya Konyaaltı sahilinde para-sailing, paraşütle atlama gibi aktivitelerde bulunabilir.

Antalya'da Kış Mevsiminde Balayı Tatili Antalya

Kış mevsiminin kolay koşulları nedeniyle balayını Antalya'da rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Kayak yapmak isteyenler için de merkeze çok da uzak olmayan Saklıkent mevki tercih edilebilir. Karlı dağlar arasından teleferikle yapılacak heyecanlı bir yolculuk sonrası Tahtalı Dağı'nda Antalya şehir manzarası ve Akdeniz görülmeye değer manzaralardan olacaktır.

Daha turistik mekan arayışında olanlar için Alanya tercih edilebilir. Eşsiz güzellikteki mağaraları, şelaleleri ve buz gibi suları olan çaylarıyla Alanya büyüleyici bir tarihi dokuya da sahiptir. Selçuklu döneminden kalan Alanya Kalesi ve surları, tarihi limanı ve Kızıl Kule tırmanış sıkıntısı olmayanlar için güzel manzaralar barındırır.

Antalya balayı tatili için gezilecek yerler bunlarla sınırlı değil elbette. Sakinlik ve doğa için Kalkan, Olimpos, Çıralı ve Adrasan'a da seçenekler arasında değerlendirilmesi gereken yerlerden. Antik kent sevdalısı olanlar ise Aspendos, Perge, Olimpos, Termesos kentlerini görmeden Antalya'dan ayrılmasınlar.

Eşiniz ile manzara eşliğinde kafa dinlemek ve dopdolu bir balayı tatili geçirmek istiyorsanız eğer yine Kalkan balayı villası seçeneklerimizi incelemenizi öneriyoruz.