Antalya Kaş'ta Gezilecek Yerler | Tatil Villası

Kaş'ta gezilecek yerler ve tavsiyeler listemizi sizler için bir araya getirdik! Kekova, Xantos, Saklıkent ve Antiphellos'u ziyaret etmeden Kaş'tan ayrılmayın!

Blog detail

Antalya Kaş'ta Gezilecek Yerler kiralık yazlık 0
25Mar

Antalya Kaş'ta Gezilecek Yerler

Antalya Kaş'ta Gezilecek Yerler Listesi


1. Antiphellos Antik Kenti

Tatil'de gezilecek yerler denildiğinde akla ilk ne gelir? Tabii ki de tarihi yerler gelir. Antalya Kaş'da tatil yapıyorsanız veya yapmayı planlıyorsanız Antiphellos Antik Kenti & Tiyatrosu kesinlikle görmeniz gereken yerler arasında. Kaş'ın binlerce yıllık eski tarihine gözünüz ile şahit olmak istemez miydiniz? Likya lahitleri, kaya ve anıt mezarları, Antik Tiyatrosu ( 4.000 Kişi Kapasiteli ) Kaş'da gezilecek yerler listesini oluşturan en büyük değerlerdir diyebiliriz. Antiphellos Antik Kenti gezinizde Antik Kenti ve muhteşem deniz manzarasını arkanıza alıp hatıra fotoğrafı çektirmeyi ve sur kalıntılarını incelemeyi asla es geçmemenizi tavsiye ediyoruz.

Nasıl Giderim?: Kaş Merkez’den yürüyerek Antiphellos Antik Kenti’ne yürüyerek ulaşabilmeniz mümkün.


2. Kekova

Türkiye'nin tek batık kenti ünvanını taşıyan Kekova'ya kara ulaşımı bulunmamaktadır. Dış dünya ile kısa bir süre de olsa uzak kalmış olmanın heyecanını yaracak Kekova şu an doğal SİT alanı olarak koruma altına alınmıştır. Antalya Kaş Kekova'nın ihtişamlı görüntüsünü gözleriniz ile görmek, bulunduğunuz ortamdaki oksijeni almak için Kaş Merkez'den her gün hareket eden tekneler aracılığı ile Kekova'ya ulaşım sağlayabilirsiniz.


3. Xanthos Antik Kenti

Kaş'ın en büyük anti kenti ünvanına sahip Xanthos Antik Kenti, sizi heyecanlandıracak ve unutulmaz bir anı yaşatacak kadar ihtişamlı ve görkemli bir antik kentidir. M.Ö. 7. yüzyıla kadar uzanan geçmişe sahip Xanthos Antik Kenti Kaş'ta mutlaka ziyaret etmeniz gereken tarihi gezilecek yerler listesinde. 1840 yılında kazı işlemleri gerçekleştirildiğinde İngiliz Fellows'un ortaya çıkarmış olduğu birçok eser günümüzde British Museum'da sergilenmektedir. UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Ksantos'ta kaya mezarları, lahit mezarları ve Likya kültürüne özgü dikme mezar anıtlarını da incelemelisiniz.

Nasıl giderim? Xanthos Antik Kenti, Fethiye-Kaş karayolunun 70. km'sindedir.


4. Saklıkent Kanyonu

Türkiye'de yaşıyorsanız eğer Saklıkent Kanyonu'nu duymamış olmanız çok düşük bir ihtimaldir. Yıl içerisinde yaklaşık 300 bin turisti ağırlayan Saklı Kent Kanyo'nu bölgede en çok tanınan ve ziyaret edilen noktalar arasında olduğundan dolayı Kaş'ta gezilecek yerler listemize biz de Saklıkent Kanyonu'nu ekleme zorunluluğu hissettik. 1 Saatlik yolculuk ile ulaşabileceğiniz Saklıkent Kanyo'nunun ilginç bir hikayesi vardır. Rivayete göre bir çoban, sürüsünden kaçırdığı keçinin peşine gider ve keçinin Kanyon bölgesine kaçması sonucunda Saklıkent Kanyonu keşfedilir. Sonrasında ilgili kurumların ve yetkililerin durumu fark edip harekete geçmesiyle beraberinde Saklıkent Kanyonu doğa harikası olarak kayıtlara geçer.

Nasıl Giderim? Kaş'a 63 km.

Kaş'ta Konaklama

Kaş'da güzel bir tatil geçirmek için tabii ki en önemli ihtiyacınız konaklama olacaktır. Kaş'da konaklamanız için birçok seçenek bulunabilir ancak mükemmel bir tatil geçirip, kendinizi evinizde hissetmeniz için size özel Kaş'da konaklama hizmetleri sunuyoruz. Balayı için çiftlere özel kiralık villalar, muhafazakar aileler için kiralık villalar veya normal bir tatil için Kaş kiralık villa hizmetlerimizi incelemek için tıklayın.